Intraneto svetainė: būtinybė šiuolaikinėje įstaigoje

 

Iš esmės intraneto svetainė savo logika yra tapati interneto svetainei. Pagrindinis ir esminis skirtumas yra tas, kad intraneto svetainė yra neprieinama į viešumą. Tačiau yra ir daugiau skirtumų. Įprastai intraneto svetainės yra nepalyginimai saugesnės. Jos itin reikalingos, kai yra didelė įmonės struktūra, keičiamasi jautriais duomenimis, kuomet reikalinga užtikrinti bendradarbiavimą tarp atskirų padalinių ar darbuotojų.

Iš esmės intraneto svetainė yra privati interneto tinklo dalis, kurią naudoja organizacijos, siekdamos pagerinti saugų bendravimą, bendradarbiavimą ir informacijos bei išteklių dalinimąsi tarp įgaliotų vartotojų. Intranetų prieiga yra apribota tik organizacijos nariams, o ne visuomenei, kaip internete. Intranetų kūrimui naudojama ta pati technologija, pagrįsta interneto protokolo rinkiniu

Intraneto svetainė yra iš esmės organizacijos vidinė svetainė ir turi panašią išvaizdą ir veikimą kaip interneto svetainės. Faktiškai ta pati interneto technologija naudojama intraneto svetainėms kurti.

Kuo naudinga intraneto svetainė?

Intraneto svetainės yra naudingos organizacijoms, nes joms leidžia:

 • Gerinti vidinę komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp darbuotojų, padalinių ir vadovų.
 • Dalintis svarbia informacija, dokumentais, nuotraukomis, kalendoriais ir kitais ištekliais.
 • Suteikti vieną bendrą tašką, iš kurio galima pasiekti vidinius ir išorinius resursus.
 • Skatinti organizacijos kultūrą ir vertybes.
 • Padidinti produktyvumą ir efektyvumą.
 • Apsaugoti konfidencialią ar jautrią informaciją nuo neleistino prieigos.

 

Intraneto svetainė ir įvairios dokumentų bei išteklių valdymo sistemos. Kuo intraneto svetainė pranašesnė?

 • Leidžia lengviau ir greičiau pasiekti ir dalintis dokumentais ir kitais ištekliais tarp organizacijos narių, nes visi jie yra saugomi vienoje vietoje.
 • Suteikia galimybę integruoti trečiųjų šalių sistemas ir paslaugas, kurios gali padėti pagerinti organizacijos veiklą ir efektyvumą.
 • Skatina vidinę komunikaciją ir bendradarbiavimą, nes intraneto svetainė gali būti naudojama kaip bendravimo ir diskusijų platforma.
 • Padidina organizacijos kultūros ir vertybių suvokimą ir pripažinimą, nes intraneto svetainė gali būti naudojama kaip informacijos ir naujienų šaltinis.
 • Apsaugo konfidencialią ar jautrią informaciją nuo neleistino prieigos, nes intraneto svetainė yra uždaras ir apsaugotas tinklas.
 • Intraneto svetainė yra kuriama išimtinai pagal unikalius organizacijos poreikius, o įvairios dokumentų ir/ar išteklių valdymo sistemos turi jau paruoštą funkcionalumą, prie kurio reikia derintis. Dažnai tokios sistemos gali būti ribotos funkcionalumu, lankstumu ir integravimu su kitomis sistemomis. Be to, šios sistemos gali būti brangesnės ir sudėtingesnės įdiegti ir naudoti nei intraneto svetainės

Picture Ideas savo veikloje kuria visiškai individualias, itin sudėtingu funkcionalumu ir aukštu saugumo lygiu pasižyminčias intraneto svetaines-sistemas.

Pagal viešojo pirkimo sutartį esame sukūrę intraneto svetainę Valstybės saugumo departamentui. Nors dėl duomenų slaptumo negalime dalintis projekto informacija, tačiau intraneto svetainė puikiai tarnauja įstaigos poreikiams, galima dalintis įvairia jautria informacija, užtikrinti, jog informaciją pasieks tik tie, kas turi teisę tai padaryti ir t.t.

Norite pasikonsultuoti dėl intraneto svetainės diegimo galimybių Jūsų įstaigoje? Susisiekite

  Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų interneto projekto poreikius ir pateikti UAB „Picture Ideas" tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis

  Lukas Gudinauskas